Наші технології

На нашій виробничій фірмі застосовуються різні технології та методи формування виробів із композитних матеріалів. Знаючи та застосовуючи їх, ми можемо виготовляти деталі будь-якої складності та необхідної якості.

Формування - процес виробництва при якому складові вироби: армуюча речовина і матриця об'єднуються, приймаючи форму, що задається. Для термореактивних полімерних матричних матеріалів процес формування полягає у хімічній реакції затвердіння. Для термопластичних полімерних матриць процес формування полягає в застиганні з розплавленого стану.

Ручне або контактне формування

Ручне або контактне формування, як найпоширеніший і найдешевший метод створення ламінату, має низку серйозних недоліків:

Все це призводить до того, що виріб стає крихким, неміцним, важким, не здатним витримувати механічні навантаження. Повітряні пастки всередині ламінату з часом починають руйнувати його зсередини. Більш досконалі технології формування усувають частково або повністю недоліки ручного формування, деякі з них.

Вакуумне формування

У цьому процесі використовується відкрите оснащення, в яке укладаються компоненти композитного матеріалу. Зверху оснастка закривається полімерною плівкою (вакуумним пакетом) або силіконовою мембраною. Потім вакуум накладається. Процес може відбуватися при кімнатній або підвищеній температурі та при атмосферному тиску. Варіації цієї технології використовують підвищений тиск повітря або пари із зовнішнього боку плівки (мембрани).

Вакуумна інфузія (вакуумне просочення)

Процес вакуумної інфузії - це техніка, яка використовує силу вакуумного тиску для введення смоли в ламінат. Матеріали майбутнього композиту викладаються в сухому вигляді в оснастку, потім накладається вакуум до введення смоли. Як тільки досягається тиск вакууму, смола засмоктується в ламінат спеціальними трубками. У цьому процесі використовується набір допоміжних матеріалів та інструментів.

Автоклав

У процесі використовується оснащення та мембрана або полімерна плівка. Матеріали укладаються в оснащення, як правило, використовуються просочені волокна, препрег. Іноді використовується плівка зі смоли та сухі армуючі матеріали. Після встановлення мембрани на оснастку накладається вакуум. Конструкція розміщується в автоклаві, де на неї впливають тиск і температура.

RTM (Resin transfer moulding) Інжекція у закриту форму

RTM – спосіб виробництва виробів середніх серій. У цьому процесі сполучні впорскуються в закриту форму, що вже містить сухий матеріал, що армує. Вироби, відформовані методом RTM, мають дві гладкі сторони та точно витриману форму та розмір. Варіації технології використовують вакуум або тиск для введення смоли. Процес може проводитися за кімнатної або підвищеної температури.

Інші види, такі як пултрузія, намотування, формування під тиском SMC (Sheet Moulding Compound), BMC (Bulk Moulding Compound), відкрите формування (контактне формування та напилення) не будуть докладно розглядатися як специфічні.