Вуглепластики (карбон)

Карбон (вуглепластик, carbon) – полімерний композитний матеріал з ниток вуглецевого волокна та сполучного (епоксидна смола або інші полімерні смоли).

Їхня відмінність від скло-композитів та органо-композитів у більш високих показниках міцності, жорсткості та дуже низькому коефіцієнті температурного розширення.

Основна складова вуглепластику — це нитки вуглецю (аналогічні за будовою стрижня в олівці). Такі нитки дуже тонкі (приблизно 0.005-0.010 мм у діаметрі). З цих ниток сплітаються тканини. Вони можуть мати різний малюнок плетіння.

Для надання виробу ще більшої міцності пластик роблять багатошаровим. Шари скріплюються за допомогою епоксидних або інших смол.

Композити з карбону застосовуються для виготовлення легких, але міцних деталей.

І при цьому деталі з карбону (carbon) перевершують за міцністю деталі зі скловолокна, але їхня собівартість значно дорожча.

Дороговізна карбону (вуглетканини та вуглепластика) викликана складною технологією виготовлення вихідних матеріалів, величезними енерговитратами та дорожнечею обладнання при виробництві самих деталей.

Деталі з вуглепластику (carbon) застосовуються у багатьох галузях:

Фізико-механічні властивості карбону (carbon) односпрямовані волокна (Луп 0,1) на основі епоксидного сполучного ЕД-20:

Базальтопластики

Базальтопластик – композит на основі природного матеріалу. Т.к. вихідний матеріал видобувається в Україні і виробництво менш енергоємне, ніж у вуглеволокон, то базальтова нитка та тканини мають дуже приємні ціни!

Міцнісні характеристики композитів на основі базальтових волокон займає гідне місце між склопластиками та вуглепластиками. Як і кевлар, вони мають високу ударну міцність, переважаючи над карбоном, доставляють менше проблем при механічній обробці, оскільки є натуральним продуктом.


Ми можемо необхідні вам карбон (тканина, ровінг, панчоха) доставити до міст України: Київ, Харків, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Одеса, Житомір, Миколаїв, Полтава та ін міста, де є доставка поштами: «Нова пошта».